کادر لگراند

کادر لگراند ابزاری در صنعت بوده که به عنوان محفظه ی قرار گیری اتصالات از آن استفاده می شود.  این وسیله محل قرار گیری پریز و کلید نیز می باشد. جز مهم ترین تجهیزات در یک ساختمان محسوب می شود. در این مقاله توضیحاتی راجع به کادر لگراند که یکی از اجزای ترانکینگ می باشد خواهیم داد.

کمپانی لگراند:

شرکت لگراند فرانسه یکی از بزرگ ترین شرکت های تولیدات صنعتی و الکترونیکی می باشد. و بخش عمده ای از سهم بازار فروش لوازم جانبی برقی را به خود اختصاص داده است. عمده تولیدات این شرکت شامل: انواع کلید و پریز، سیم و کابل، تلفن و اتصالات، کادر لگراند  و … می شود.ترانکینگ در لگراند یکی از قطعات مهم ساختمانی محسوب می شود که کادر یکی از بخش های آن می باشد. این کادر ها بر اساس نوع ترانک مشخص می شوند و قیمت هایی متفاوت نیز دارند.

اجزای کادر لگراند:

ترانک وسیله طولی به حدود دو متر داشته و از چند قطعه تشکیل می شود.
پارتیشن: به جدا سازی محل قرار گیری سیم ها کمک کرده و باعث می شود که کابل ها به طور مجزا محافظت شوند.
مسدود کننده : دو قطعه برای بسته شدن ابتدا و انتهای این وسیله 
کادر لگراند ماژول: این نوع کادر لگراند به منظور ایجاد فضاهایی برای نصب کلید و پریز ها بوجود آمده است. و در ابعاد مختلفی مانند 2، 4، 6، و 8 تولید می شوند. این قطعه کمک می کند تا تمامی اتصالات و تجهیزات را در بخش های مختلفی تقسیم بندی و مدیریت کنیم.

کاربرد های کادر و ترانک  :

این وسیله کابل ها را در برابر آب، رطوبت، حرارت بالا، باران و سرما حفظ می کند.
و در ساختار درونی سیم کشی های پیچیده را مدیریت کرده و خطوطی مجزا را تشکیل می دهد. در صورت وجود کابل با تعداد بالا ممکن است تداخلی در عملکرد کابل ها ایجاد شود. اما با تقسیم بندی و استفاده از پارتیشن های ترانک می شود تا حد زیادی ازین اتفاق جلوگیری کرد.
با استفاده از ترانکینگ و کادر لگراند می توان ایمنی ساختمان را افزایش داد.

جنس کادر لگراند ماژول :

معمولا بدنه ی کادر ها ها دارای رنگ امیزی های متنوعی برای استفاده در هر سبک و دکور می باشد. جنس آن از پی وی سی بوده . در حالت کلی ماژول با استفاده از پلاستیک ساخته می شود. کادر ماژول نرم و سبک است و در عین سبک بودن از مقاومت و استحکام بالایی بر خوردار است. جنس کادر ها نیز از عوامل موثر در تعیین قیمت کادر لگراند می باشد.
چنانچه قصد خرید یک کادر لگراند برای ساختمان خود را دارید می توانید با تحقیق در رابطه با برند ها یک انتخاب صحیح و به صرفه را تجربه کنید.
از همراهی شما سپاس گزاریم.

Call Now Button
Scroll To Top