کابل لگراند

کابل لگراند یکی از محصولات پرکاربرد محصولات لگراند می باشد. قبل از هر مطلبی باید به این نکته توجه داشت که کابل و سیم با یکدیگر متفاوت می باشند و نباید به جای هم استفاده شوند. تفاوت این دو در این است که سیم متشکل از یک یا چند رشته رسانا است اما کابل متشکل از چندین سیم روکش دار یا در مواردی بدون روکش است. 

اما هر دو درون یک محفظه یا روکش پلاستیکی قرار دارند. از دیگر تفاوت میان این دو می توان به کاربرد مخصوص هر یک اشاره کرد. به این صورت که سیم ها معمولا به منظور انتقال انرژی و روشنایی در خانه ها استفاده می شوند اما کابل ها بیشتر در کارخانه ها و تاسیسات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی با این کابل لگراند ابتدا به توضیح مختصری در ارتباط با کابل و کاربرد آن می پردازیم. سپس با برند لگراند که یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است آشنا می شویم. در آخر نیز با انواع کابل لگراند آشنا می شویم. برای اطلاع از قیمت و خرید کابل لگراند با ما همراه باشید.

کابل چیست؟

کابل در واقع تشکیل شده از چند سیم هادی الکتریکی است که دور یک غلاف پیچیده شده اند. از اجزای مهم تشکیل  دهنده کابل می توان به بخش رسانا و عایق اشاره کرد. بخش رسانای کابل وظیفه ی انتقال جریان الکتریکی و سیگنال را بر عهده دارد. جنس آن نیز معمولا از نوع مس و آلومینیوم است. 

اغلب ساختمان  کابل ها به سه دسته تقسیم می شود. عایق کابل، هادی و بخش آخر غلاف کابل است. هر کی از آنها می توانند در انواع کابل ها حالات متفاوتی داشته باشند. به طور مثال ممکن است جنس غلاف در کابل ها متفاوت باشد یا در برخی موارد نیز کابل بدون غلاف نیز دیده می شود.  برای خرید کابل بهتر است به مواردی مانند دمای محیط، محل نصب، زمان دوام کابل و هم چنین آمپر مصرفی آن دقت کرد وبا توجه به این موارد اقدام به خرید بهترین نوع کابل کرد.

کاربرد انواع کابل

یکی از مهم ترین کاربرد های این محصول در صنعت برق است. به این صورت که برای توزیع انرژی الکتریکی در این صنعت معمولا از کابل ها استفاده می کنند.
غیر از کاربرد آن در صنعت در موارد معمول نیز مانند انتقال برق، سیگنال، دیتای شبکه و هم چنین انتقال فرمان برای ماشین مکانیکی نیز کاربرد فراوانی دارد.
در شرایطی که با تاسیسات الکتریکی در ارتباط هستند نیز می توان از انواع کابل استفاده کرد.

کمپانی لگراند

شروع فعالیت کمپانی لگراند در فرانسه از سال 1904 بوده است که روز به روز به پیشرفت آن افزوده شده است این کمپانی بیش از 50 کشور در سراسر دنیا دارد و محصولات خود را با بالاترین کیفیت به همه ی نقاط دنیا از جمله ایران صادر می کند. شرکت لگراند با تولید طیف وسیعی از محصولات مرتبط با شبکه و برق از مهم ترین برندهای فعال در این حوزه محسوب می شود. یکی از پر طرفدار ترین محصولات این شرکت کابل لگراند است که در ادامه با این محصول آشنا می شویم.

کابل شبکه لگراند

کابل شبکه لگراند تشکیل شده از سیم های مسی یا شیشه ای می باشد. وظیفه ی اصلی کابل لگراند انتقال داده و اطلاعات بین اجزای یک شبکه است. کابل شبکه لگراند از پرفروش ترین و پر کاربرد ترین کابل های موجود در ایران و جهان محسوب می شود. کابل شبکه لگراند را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد. یکی از انواع کابل لگراند pvc و نوع دوم نیز lszh است که این نوع بدون هالوين تولید می شود.

 از مزایای استفاده از نوع lszh کابل شبکه هم می توان به این مورد اشاره کرد که در هنگام آتش سوزی، دود سمی تولید نمی کند. کابل شبکه لگراند در انواع مختلفی تولید می شود که از مهم ترین آن ها می توان به نوع UTF، FTP، STP  و  SFTP نیز اشاره کرد. هر یک از آن با ویژگی خاص خود شناخته می شوند. 

انتخاب کابل لگراند مناسب

به منظور انتخاب کابل لگراند مناسب با نیاز خود باید به یک سری نکات توجه داشت. این نکات کاربردی عبارت است از:

  1. باید به حد مجاز جریان کابل دقت شود چرا که نباید جریان برق از این حد مجاز فراتر رود.
  2. به سطح مقطع کابل باید توجه شود و افت توان آن محاسبه شود
  3. هم چنین افت ولتاژ کابل نیز از حد تعیین شده نباید بیشتر شود.
patch-cable-yellow_575x575

خرید کابل لگراند در ایران

کابل لگراند در ایران نیز همانند سایر کشورهای جهان از طرفدارای زیادی برخوردار است. اما باید به این نکته توجه داشت که به سبب تحریم های موجود در ایران قیمت محصولات لگراند نسبت به سایر برندها از قیمت بالاتری برخوردار است. فاکتور هایی نیز مانند نوع روکش آن، میزان مقاومت، سرعت و جنس مغزی کابل بر روی قیمت کابل لگراند تاثیر می گذارد.

 بنابراین بهتر است قبل از خرید کابل لگراند با ویژگی های آن به طور کامل آشنا شوید. با این حال کیفیت بسیار بالای محصولات لگراند مطمئنا با وجود قیمت بالای آن نیز طرفدارای خود را ترغیب به خرید کابل لگراند و سایر محصولات این شرکت می کند.

Call Now Button
Scroll To Top