دسته‌بندی نشده

کابل شبکه لگراند TP

منظور از کابل شبکه لگراند TP یا به بهم زوج تابیده همان کابل شبکه محسوب میشود و معمولا با نام کابل شبکه لگراند که از بهترین ها می باشد شناسایی میشود. کابل های کواکسیال با توجه به معرفی کابل tp در سال 1990 خیلی زود از رده خارج شدند. از آنجایی که کابل شبکه لگراند TP یکی از پرکابرد ترین و اقتصادی ترین نوع کابل شبکه محسوب میشوند، و با توجه به نصب آسان و ابزار نصب ارزان نصبت به کابل های دیگر توجه کاربران را به خود جلب کرده است. در ادامه مطلب با ساختار کابل tp به طور کامل آشنا خواهید شد. هم چنین پیشنهاد می شود برای اطلاع دقیق از قیمت کابل شبکه tp با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. با ما همراه باشید:

ساختار کابل شبکه لگراند TP

ساختار کابل شبکه لگراند TP به این صورت است که از 8 سیم یا چهار زوج سیم با رنگ های مختلف تشکیل شده است. این رشته سیم های کابل tp دو به دو با رنگهای متفاوت به دور هم پیچیده شده اند. استفاده از رنگ های مختلف برای هر سیم برای شناسایی هر کدام از سیم ها میباشد. با استفاده از کانکتور یا سوکت RJ-45 میتوان اتصالات بیشتری را با کابل tp به تجهیزات دیگری متصل نمود. باید در زمان سوکت زدن دقت نمود که طبق رنگبندی کابل tp پانچ و متصل نمود.

ترتیب کابل tp

اجزای تشکیل دهنده کابل tp خیلی مهم است که به ترتیب به یکدیگر متصل شده باشند برای جلوگیری از افت کیفیت آن، نوع اورجینال بهترین ساختار را دارا می باشد. در ادامه به معرفی این ساختار می پردازیم.

  1. مغزی
  2. زوج سیم‌هایی که به هم تابیده شدن.
  3. شیلد یا فویل
  4. اتصال به زمین
  5. لایه‌ی پلاستیکی بین شیلد و زوج سیم‌ها
  6. پلاستیک تفکیک کننده زوج‌ها
  7. روکش بیرونی

مزایا و معایب کابل tp

در این قسمت از این مقاله مزایا و معایب کابل tp را بررسی می نماییم از آنجایی که فیبر نوری جزو رقبای سرسخت کابل شبکه لگراند TP میباشد ولی همچنان کابل LAN لگراند بیشترین استفاده را دارا می باشد. چند دلیل برای مهبوبیت این محصول باید در نظر گرفت، بطور مثال کابل شبکه لگراند TP در مقایسه با کابل فیبر نوری قینت مناسب تر و پایین تری را دارا می باشد. و اما هر دستگاهی که پورت شبکه RJ-45 داره، با این نوع کابل LAN، سازگار خواهد بود.

اما هر کالایی بی نقص نمی باشد و دارای معایبی هم هست اما با توجه به کیفیت کابل شبکه لگراند می توان از آن صرف نظر نمود. مانند اتلاف انرژی که در کابل شبکه لگراند TP بسیار بیشتر از کابل فیبر نوری و کواکسیال میباشد. به همین دلیل در فاصله های بیشتر از 100 به کار گیری نمیشوند.

و اما مهمترین مزیت کابل tp مقاومت آن در برابر نویز می باشد.

معرفی کابل شبکه لگراند UTP و کابل شبکه SFTP

کابل tp معمولا با دو دسته در بازار شناخته میشوند که ساختار متفاوتی با هم دارند که از نظر قیمت کابل شبکه لگراند در هنگام خرید کابل شبکه لگراند همچینین با یکدیگر متمایز می باشند. ای دو دسته با نامهای کابل شکه لگراند UTP که بدون شیلد میباشد و کابل شبکه لگراند SFTP شیلد دار میباشد نیز موجود می باشد.

باید بدانیم آن شیلدی که درون این کابل ها قرار دارد به هدف جذب نویز الکترومغناطیسی به کار گرفته شده است بنابر این قیمت کابل شبکه لگراند UTP (بدون شیلد) ارزان تر از کابل شبکه SFTP (شیلد دار) میباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *